Ekspansja futbolu amerykańskiego w Polsce

Football Amerykański w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie czego przykładem jest nowo powstały klub Hammers Łaziska Górne. Przypomnijmy, że obecnie w naszym kraju oficjalnie jest zarejestrowanych i występujących na poszczególnych szczeblach PLFA prawie 80 drużyn. Ta coraz popularniejsza w Polsce dyscyplina sportu dotychczas gościła większe lub średnie miasta, jednak ostatnio widać tendencję do powstawania klubów w mniejszych miasteczkach, które nawet nie są gminami.

Wspomniane Łaziska Górne mają niewiele ponad 20 tysięcy mieszkańców i znajdują się w powiecie mikołowskim na Śląsku. Nie przeszkodziło to jednak w pojawieniu się 35 osób na pierwszych treningach drużyny. Gdyby porównać to z popularnością piłki nożnej to tak jakby na treningu w tak małym miasteczku posiadającym jeden klub pojawiło się 350 adeptów. Druga sprawą jest na jak długo wystarczy zapału i chęci zapewne nowicjuszom w tej dyscyplinie, jednak samo zainteresowanie przeszło chyba najśmielsze oczekiwania włodarzy Hammers.

Czy Football jest w stanie wskoczyć do pierwszej 10 najpopularniejszych dyscyplin w Polsce nie wiem, ale na pewno wszystko idzie w dobrą stronę. Oprawa medialna oraz zaplecze organizacyjne klubów Top Ligi jest już na przyzwoitym poziomie więc nie pozostaje nic innego jak wybrać się na mecz dla tych, którzy jeszcze nie byli i zakochać się w tej najbardziej zaawansowanej taktycznie grze zespołowej na świecie.

Powstanie Reprezentacji Polski również powinno rozreklamować Football co pozwoli na zwiększenie nakładów finansowych, a co za tym idzie podniesie się poziom ligi. Miejmy nadzieję, że wszyscy, którzy podczas rozgrywek NFL „muszą” zarywać nocki by pooglądać swoich idoli i zobaczyć jak lata owalna piłka na najwyższym poziomie, będą mogli wybrać się na mecz PLFA, ocenić poziom meczu, całą otoczkę oraz doping i powiedzieć „mamy namiastkę tego co tak wielbią za oceanem”, ja trzymam kciuki i czekam na początek rozgrywek!